Thema naar overzicht

Arbeidsmarkt

Hogescholen spelen goed in op ontwikkelingen op de (inter)nationale arbeidsmarkt op korte én de lange termijn. Dat doen zij ook om de emancipatiefunctie van het hoger beroepsonderwijs te borgen, rekening houdend met de keuzevrijheid van studenten.

Regionale en landelijke netwerken
Op regionaal niveau hebben hogescholen, bedrijven en instellingen netwerken gevormd waarin zij samen studenten opleiden en onderzoek doen. In duale en deeltijdopleidingen werken studenten drie of meer dagen bij een bedrijf en gaan de overige werkdagen naar school. De voltijdstudenten leren een kwart van hun studietijd in de praktijk. Zij nemen vraagstukken van hun bedrijf mee als lesmateriaal. In bijvoorbeeld Centres of Expertise werken bedrijven en hogescholen samen aan innovaties op de werkvloer en brengen deze kennis óók naar het onderwijs. Als hogescholen hun opleidingen vernieuwen, betrekken zij daarbij bedrijven en instellingen om de opleiding perfect te laten aansluiten op de kennis en vaardigheden die in de beroepspraktijk nodig zijn.

Samenwerking en overleg
Hier zetten wij op een rij hoe de samenwerking en het overleg tussen bedrijfsleven en instellingen met hbo-onderwijs en -onderzoek is vormgegeven. Dat doen we aan de hand van deze onderwerpen: 


Subthema's van dit thema 'Inspelen op arbeidsmarkt': Leven Lang Ontwikkelen - Ondernemerschap - Loopbaanoriëntatie en studiekeuzeVoorlichting en studieloopbaanbegeleiding


Contactpersonen bij de Vereniging Hogescholen: Melissa Keizer


Gerelateerd nieuws

Opnieuw kiezen fors meer hbo-studenten voor de lerarenopleiding basisonderwijs

Article

In het hbo zijn in het studiejaar 2025-2026 veel meer pabo-studenten bijgekomen. Het aantal studenten techniek en tweedegraadslerarenopleiding neemt af. De totale instroom in het hbo daalt licht. Dit blijkt uit de definitieve instroomcijfers in het hoger beroepsonderwijs van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO).

Lees meer

Coalitie kiest voor investeren in onderwijs en onderzoek

Article

Hogescholen zijn positief over de plannen van de formerende partijen D66, VVD en CDA om fors te investeren in onderwijs en onderzoek. “In het vandaag gepresenteerde coalitieakkoord zit goed nieuws voor het hbo,” zegt Maurice Limmen, voorzitter van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer

Schrijf je in voor het VH-webinar: "Blijf jezelf ontwikkelen. Met een master naast je baan"

Article

De Vereniging Hogescholen organiseert op donderdag 5 maart van 19.00 tot 20.00 uur een gratis webinar over praktijkgerichte masters in het hbo voor professionals.

Lees meer

Meer informatie