Thema naar overzicht

Stelsel en Toekomst

Om het gelijkwaardige karakter van het hbo in het ho-stelsel te benadrukken is het noodzakelijk dat hogescholen hun masterportfolio kunnen uitbreiden en een derde cyclus krijgen. Daarbij is het onze gezamenlijk ambitie met de universiteiten, dat het ho-stelsel zich ontwikkelt tot een ruimte waarin een student zich vrij kan bewegen en kan studeren op de manier en plek die hem of haar past.


Subthema's: Masters - Professional Doctorate - Doorstroom en flexibele leerpaden hbo-wo


Gerelateerd nieuws

Agenda formerende partijen biedt aanknopingspunten voor samenwerking met hogescholen, met name op onderzoek en defensie

Article

“Het akkoord over de agenda van D66 en CDA biedt aanknopingspunten voor verdere samenwerking tussen hogescholen en rijksoverheid.” Dat zegt voorzitter Maurice Limmen van de Vereniging Hogescholen.

Lees meer

Nieuwe mijlpaal: Goedkeuring OCW voor twee cross-sectorale hbo-masters

Article

Het ministerie van OCW heeft onlangs de aanvragen voor de hbo-master Transitie naar Gezondheid en Welzijn en de hbo-master Duurzaamheidstransities goedgekeurd. Deze nieuwe masteropleidingen zijn door een consortium van hogescholen in samenwerking ontwikkeld. Voorzitter van de Vereniging Hogescholen, Maurice Limmen, geeft aan waarom dit een belangrijke ontwikkeling is: “Op de arbeidsmarkt is steeds meer vraag naar praktijkgerichte professionals met een hbo-masterdiploma die in staat zijn om sectoroverstijgend te denken en te handelen. Complexe uitdagingen voor de beroepspraktijk zoals bijvoorbeeld de energietransitie vragen om professionals die op deze wijze zijn opgeleid.”

Lees meer

Hogescholen lanceren campagne ‘Een master die werkt voor jou volg je aan een hogeschool’

Article

Hogescholen lanceren vandaag de landelijke campagne ‘Een master die werkt voor jou volg je aan een hogeschool’. Op de arbeidsmarkt is een grote vraag naar masteropgeleide, praktijkgerichte professionals om het hoofd te bieden aan complexe uitdagingen, zoals de energietransitie, onze ouder wordende bevolking en de ontwikkeling van AI. Tegelijkertijd zijn nog niet genoeg werkenden bekend met de mogelijkheden om naast hun baan een praktijkgerichte mastertitel in het hbo te behalen. Dit geldt voor heel Nederland, voor alle studierichtingen en vakgebieden. Daarom hebben hogescholen een landelijke publiekscampagne gelanceerd om de bekendheid van masters in het hbo onder werkenden te vergroten.

Lees meer